منتظران فرج


+ رساله حقوق امام سجاد حقوق اعضا 6- حق پا

6- حق پا 
 و أما حــق رجلیک فأن لاتمشى بهما إلى ما لایحــل لــک و لاتجعلهمــا مطیتک فى الطریق المستخفة بأهلها فیها فإنها حاملتک و سالکة بک مسلک الدیـن و السبــق لک و لاقوة ‘لا بالله . 
ترجمه : اما حق پاهایت برتو آنست که از آن به عنوان وسیله ای برای رفتن به طرف حرام استفاده نکنی و پا را مرکب در راهی که سبب استخفاف و زبونی تو میشود قرار ندهی ؛ زیرا که این دوپا ترا حمل میکنند و سیر میدهند در مسیر دین و سبقت گرفتـن در کارهای خوب و قوتی نیست مگر به قوت پرور دگار . 

نویسنده : علیرضا ; ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۳٠
comment نظرات () لینک

+ احترامِ به زن این است که به زن فرصت داده بشود

در دیدار هزاران نفر از بانوان قرآن پژوه؛
احترامِ به زن این است که به زن فرصت داده بشود

رهبر انقلاب امروز با هزاران نفر از بانوان قرآن پژوه کشور دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش "تابناک" متن کامل سخنان ایشان که در پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir منتشر شده، به شرح زیر است:

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۳٠
تگ ها: رهبر و زن و اجتماعی
comment نظرات () لینک

+ چگونگی کارکرد Cache در کامپیوتر

اگربرای خرید کامپیوتر از دوستان و اطرافیان خود سوال کرده‌اید کدام سیستم بهتر است، حتماً نام Cache را شنیده‌اید شاید نام‌هایی مثل L1 یا L2 را هم شنیده باشید. یا شاید دوستی به شما گفته باشد که «Celeron نخر‍!Celeron روی خودش Cache نداره!» 

با تمام این صحبت‌ها و پرس و جوها به نظر می‌رسد که Cache در کار کامپیوتر اهمیت زیادی دارد. با یک مثال ساده شروع می‌کنیم و اهمیت کار Cache را بررسی می‌کنیم. 

یک کتابخانه را فرض کنید که برای دریافت کتاب باید از مسئول کتابخانه بخواهید تا آن کتاب را برای شما از مخزن بیاورد. (کتابخانه‌های مهم به این صورت کار می‌کنند). اولین فرد وارد کتابخانه می‌شود و کتاب «موبی دیک» را از مسئول کتابخانه می‌خواهد. مسئول به مخزن می‌رود و کتاب را برای او می‌آورد. مراجعه کننده کتاب را باز می‌گرداند. مسئول کتاب را به مخزن باز می‌گرداند و دوباره باز می‌گردد و منتظر نفر بعدی می‌شود. اگر مشتری دوم هم به دنبال کتاب «موبی دیک» باشد، مسئول باید دوباره به مخزن برود. حال اگر در کنار پیش‌خوان یک قفسه با ظرفیت 10 کتاب قرار دهیم مسئول کتابخانه مجبور نیست برای پیدا کردن کتاب‌هایی که قبلاً از مخزن آورده شده به مخزن بازگردد. Cache هم به این صورت کار می‌کند. Cache در لغت به معنی ذخیره و مخزن است.
عصر ایران

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۸:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۳٠
comment نظرات () لینک

+ نرخ فروش برخی خودروهای داخلی

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۸:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۳٠
تگ ها: اجتماعی و ماشین
comment نظرات () لینک

+ عکس های دیدنی از (رانا)

خودرو X12 (رانا) دومین محصول با نشان ایران خودرو

 عصر ایران

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۳٠
comment نظرات () لینک

+ نظرى کوتاه بر زندگى حضرت معصومه (س)

حضرت معصومه(س) از دوران کودکی به برادر بزرگوارش سخت انس گرفت و در دامن پر مهر وی پرورش یافت و از کشتزار دانش ، حکمت، عصمت و عفاف امامتش خوشه ها چید. القاب متعددی همچون طاهره ، عابده، رضیه، تقیه، عالمه، محدثه، حمیده، و رشیده گوشه ای از فضیلتها و سجایای اخلاقی آن بانوی گرامی را بازگو می کند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٩
comment نظرات () لینک

+ حمله دوباره نماینده مجلس هلند به مقدسات اسلام و قرآن کریم

خبرگزاری فارس: گیرت وایلدرز نماینده راستگرای مجلس هلند در سخنرانی جدیدی در دانشگاه تمپل فلوریدا با حمله به مقدسات اسلام خواستار مبارزه اروپا و آمریکا در کنار یکدیگر علیه جهاد مخفی شد.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٩
comment نظرات () لینک

+ بهترین لحظات زندگی از نگاه چارلی جاپلین

To fall in love

 عاشق شدن 

 

 To laugh until it hurts your stomach . 

آنقدر بخندی که دلت درد بگیره

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٩
تگ ها: اجتماعی
comment نظرات () لینک

+ انجمن انفورماتیک ایران با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌کند

انجمن انفورماتیک ایران با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌کند

سخنرانی علمی مهرماه1388
 
کاربرد تبلیغات اینترنتی
 
سخنران: آقای بهرام پورقدیری
 
 زمان: چهارشنبه 29/7/1388 ساعت 16:30 بعدازظهر
 
مکان: خیابان ولیعصر ـ نبش جام جم ـ سازمان مدیریت صنعتی ـ آمفی‌تئاتر ساختمان آموزش

نویسنده : علیرضا ; ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٩
comment نظرات () لینک

+ همه آنچه که درباره «مهریه» باید بدانیم

این روزها مساله‌ای به نام «مهریه» به دغدغه بسیاری از خانواده‌های ایرانی تبدیل شده است. چه آنها که سکه‌های کم‌تعداد و پرتعداد را در صفحات عقدنامه به عنوان مهریه قید می‌کنند و چه افرادی که نسبت به پرداخت مهریه به شکل نقد و حال متعهد می‌شوند، همه و همه دغدغه‌ای به نام «وضعیت مهریه در آینده» را دارند.


بسیاری از افراد بدون اطلاع کافی مهریه را می‌پذیرند و برخی دیگر نیز ممکن است با اطلاع از نکات قانونی مهریه، مسائلی را به طرف مقابل خود تحمیل کنند و تنها برنده این مساله باشند. این نوشتار تقریبا تمامی زوایای این موضوع را موشکافی کرده است.

«مهر» عمری به درازای حیات انسان‌ها دارد. به نظر می‌رسد همزمان با پاسخگویی انسان به نیاز فطری خود درخصوص تشکیل خانواده و زندگی مشترک خانوادگی، مهر نیز معنی پیدا کرد. بر این اساس مرد برای ابراز وجود و اعلام تمایل به داشتن همسر حاضر بود بهایی هرچند گزاف بپردازد. ازجمله ارائه خدمت و کار برای پدر دختر دلخواهش یا پرداخت مالی که به زن تعلق نمی‌گرفت، بلکه پدرزن خود را مالک آن می‌دانست و حق مطالبه داشت.

با ظهور اسلام موضوع مهر مورد قبول و تایید قرار گرفت. با این تفاوت که مهر عنوان عطیه‌ای را یافت که به مناسبت عقد نکاح، زوج به زوجه می‌داد و نظر و اراده زن در تعیین آن معتبر بود و اندیشه مقابل بودن مهر با تملک و در اختیار داشتن زن مردود شناخته شد.

تابناک

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ در این صورت ازدواج نکنید!

1) اگر در خانواده پدری و زندگی مجردی خود، مسوولیت کاری را به عهده نمی‌گیرید یا کوتاهی می‌کنید.

2)‌ اگر با پدر، مادر، برادر و خواهر خود (که به نظر شما غیرمنطقی بوده یا اخلاق دلخواه شما را ندارند) ارتباط سازنده و راضی‌کننده ندارید و نتوانسته‌اید تعامل قابل قبولی ایجاد نمایید. (عدم تعامل و ارتباط اجتماعی صحیح با دیگران)

3) اگر در زندگی، مدام شغل خود را عوض کرده‌اید، با دوستان زیادی به خاطر مشکلاتی قطع رابطه نموده‌اید، رشته تحصیلی خود را تغییر داده یا ترک تحصیل کرده‌اید، علائق خود را نیمه‌کاره رها کرده‌اید و ثبات فکری، احساسی و رفتاری ندارید.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢۸
تگ ها: ازدواج
comment نظرات () لینک

+ 8‌‌ دلیل شگفت انگیز برای گریه نوزادان

‌پی بردن به‌ ‌دلیل واقعی گریه نوزادان ، چندان کار آسانی نیست ولی تجربه ثابت کرده که در اغلب‌ ‌موارد ‌گریه آنها چندان هم بی دلیل نیست.‌ ‌‌برای پی بردن به این دلایل، بهتر است از زبان خود آنها بشنوید.‌ ‌

1‌- لطفا‌ ‌این لباس را از تن من خارج کنید!‌ ‌‌ ‌تنها به خاطر این که هوای بیرون سرد است،‌ ‌نباید کودک را مثل اسکیموها پوشاند. اصولا والدین عادت دارند ‌که نوزادان خود را با‌ ‌وسواس بیش از اندازه از سرما حفظ کنند و این باعث ناراحتی او می شود. اگر از‌ ‌دمای بدن نوزاد خود مطمئن نیستید بهتر است دست خود را روی شکم یا پشت او قرار دهید‌ ‌تا ازحرارت ‌فیزیکی او مطمئن شوید. همچنین گونه ها و پاها از خنکی مطبوع نوزاد به‌ ‌راحتی خبر می دهند.‌ ‌

2‌- لطفا کمی با هم سازگار باشید!‌‌ ‌نوزادان جملاتی‌ نظیر"چرا زباله ها را سر موقع بیرون نمی گذاری" را نمی فهمند. ولی به راحتی تنش و‌ ‌مشاجره والدین را احساس می کنند و این می تواند باعث نگرانی و بی قراری آنها‌ ‌شود.مسلما جروبحث ‌هایی بین شما و همسرتان اتفاق می افتد. اما بهتر‌ ‌است لااقل تا زمانی که نوزاد شما ‌هوشیار و بیدار است کمی با آرامی با یکدیگر مشاجره‌ ‌کرده و دعوای اصلی خود را به بعد از خواب او موکول ‌کنید.‌ ‌

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢۸
تگ ها: نوزادان
comment نظرات () لینک

+ تصاویری از سرداران شهید شوشتری و محمد زاده

سردار شهید نور علی شوشتری

سردار شهید محمد زاده فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان

 

نویسنده : علیرضا ; ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٧
تگ ها: شهید
comment نظرات () لینک

+ جواب چند سوال

سلام این سوال رو یکی از دوستان در قسمت نظرات برای من نوشته بودن که من اونو با جواب خودم براتون می ذارم

 

درود 
جوابی برای سوالات من دارید
آیه 40سوره اعراف
آنان که آیات ما را تکذیب کردند هرگز درهای آسمان به روی آنان بازنشود وبه بهشت در نیایند تا آنکه شتر از سوراخ سوزن در آید .
این درهای آسمان کجاست که ما نمی بینیم؟ تا اونجایی که علم پیشرفت کرده وسیارها وکهکشان ها رو دیده دری تو آسمون نبوده .
آیه 54
پروردگار شما آن خدایی است که آسمانها وزمین را در شش روز آفرید آنگاه بر عرش قرار گرفت
این عرش چیه و کجاست ؟
آیه 2 سوره رعد
خداست آن ذات پاکی که آسمانها را چنان که مینگرید بی ستون برافراشت انگاه به عرش پرداخت
تا اونجایی که یه آدم بی سودا هم میدونه آسمان ستون نداره آسمون هم خونه نیست که ستون داشته باشه
و ادامه میگه خورشید وماه را رام کرد تا هر کدام در وقت خود به گردش در آیند
مگه خورشید وماه اسب وحشی هستند که باید رامشون کرد؟
آیه 63 سوره عنکبوت
اگر از این کافران مشرک سوال کنی که از آسمان باران نازل سازد تا زمین را به آن پس ازمرگ زنده گرداند به یقین جواب دهند که آن خداست
نمیدونستیم زمین میمیره !
آیه6 سوره سجده 
او همان خدایی است که بر غیب وشهود عالم دانا ومقتدر ومهربان است
اگر خدا خودش حرف زده واین کلام خد

 

جواب :سلام دوست عزیز سوالات خوبی پرسیدی . منم به اندازه علم خودم جواب می دم ولی قول هم می دم که در مورد این سوالاتت بیشتر تحقیق کنم از بقیه دوستان هم می خوام که اگر جوابی برای این سوالات پیدا کردند برام بنویسن تا تو همین مطلب قرارش بدم . در مورد درهای اسمان این موضوع به بعد دوم وجود ما یعنی روح وابسته است . مثلا شما هنگام خواب به مکان ها و مناطقی سر می زنید مسائل خارق العاده رو می بینید از مکان های مرتفع سقوط می کنید خواب افراد مرده را می بینید پس وجود در برای اسمان شاید برای جسم خاکی نا ممکن باشه ولی برای روح نا ممکن نیست.
عرش از لحاظ جغرافیایی مرکز ثقل زمین به حساب می یاد و در واقع نقطه ای از زمینه که اتفاقات و جریانات جالبی در اونجا به وجود میاد مثلا چند وقت پیش مطلبی در مورد این وقتی ما سرمون رو در اون جهت بر روی خاک قرار می دیم امواج و سیگنال های زائد مغز تخلیه می شه . اون جهت هم جهت قبله است . و اون مرکز ثقل هم خانه خدا مکه معظمه هست . که اگر بخواهید اون تحقیقات رو براتون پیدا می کنم و می فرستم .
در مورد ستون ازتون فرصت می خوام تا بیشتر تحقیق کنم
خورشید و ماه هم تا اونجایی که من مطالعه داشتم قبل از خلقت زمین خیلی پر تلاطم و به قول شما وحشی بودن . همون طور که می دونید زمین هم تکه از مواد مذاب جدا شده از خورشیده .

بله زمین همون طوری که به وجود اومده یا متولد شده روزی هم می میره یا از بین میره .

مسئله اخر رو هم فکر کنم با جوابای ناقصم به مسائل قبل پاسخ داده باشم چون از این مسائل به نتیجه ای غیر از عالم بودن خدا بر غیب وشهود عالم و مقتدر ومهربان بودن او نمیشه رسید

در اخر باز هم از دوستان خودم می خوام تا اگر اشکالی در این مسائل می بینن بهم بگن

با تشکر از اقا مسعود برای این سوال

نویسنده : علیرضا ; ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٧
تگ ها: سوال
comment نظرات () لینک

+ رساله حقوق امام سجاد حقوق اعضا 5- حق چشم

5- حق چشم . 
و أما حق بصرک فغضه عما لا یحل لک و ترک ابتذاله إلا لموضع عبرة تستقبل بهــا بصرا أو تستفید بها علما فإن البصر باب الإعتبار 
  
ترجمه : اما حق چشمت برتو آنست که برگردانی آنرا از چیزی که خداوند ترا از دیدن آن منع نموده است و بیجهت بهر طرف و هر چیز نظر نکنی ؛ مگر در جائی که موجـب پند و عبرتی باشد یا سبب بصیرت و بیداری گردد و یا علمی از آن استفاده شود زیرا چشم دروازهء پند و عبرت گرفتن است 

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٧
comment نظرات () لینک

+ انجمن انفورماتیک ایران با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌کند

انجمن انفورماتیک ایران با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌کند

سخنرانی علمی مهرماه1388
 
کاربرد تبلیغات اینترنتی
 
سخنران: آقای بهرام پورقدیری
 
 زمان: چهارشنبه 29/7/1388 ساعت 16:30 بعدازظهر
 
مکان: خیابان ولیعصر ـ نبش جام جم ـ سازمان مدیریت صنعتی ـ آمفی‌تئاتر ساختمان آموزش

نویسنده : علیرضا ; ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٥
comment نظرات () لینک

+ رساله حقوق امام سجاد حقوق اعضا 4 - حق گوش

4- حق گوش 
و أما حق السمع فتنزیهه عن أن تجعله طریقا إلى قلبک إلا لفوهة کریمة تحدث فــى قلبک خیراأو تکسب خلقا کریما فإنه باب الکلام إلى القلب یؤدى إلیه ضروب المعانى على ما فیها من خیر او شر و لاقوة الا بالله . 
 ترجمه : اما حق گوش بر تو آنست که منزه وپاک کنی از اینکه راهی بهسوی قلب تو باشد مگر برای شنیدن مطالب خوب و مفیدی که در قلب تو خیری ایجاد نماید ؛ یا آنکه سبب کسب خلق نیکی گردد ؛ زیرا گوش دروازهء سخن به سوی قلب است و موجـــب انتقال انواع و اقسام معانی به قلب میباشد با تمــام خوبیها یا بدیهای که در آن وجود دارد و قوت و قدرتی نیست مگر قوت و قدرت پروردگار . 

نویسنده : علیرضا ; ساعت ٥:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٥
comment نظرات () لینک

+ شرایط جدید دریافت زمین در طرح مسکن مهر

فارس: قائم مقام وزیر تعاون در امور استان‌ها به بیان تغییر شرایط مسکن مهر برای متقاضیان و ویژگیهای جدید این طرح پرداخت.

سیدعلی علوی اظهار داشت: بر اساس تدابیر اندیشیده شده به منظور حمایت از خانواده‌های فاقد مسکن از ابتدا قرار شده بخش تعاون کشور طی مراحل مختلف وظیفه ثبت‌نام و پالایش متقاضیان مسکن مهر را عهده‌دار شود که البته در ادامه مسیر به دلیل مشکلات پیش‌رو سازماندهی و آماده‌سازی زمین متقاضیان مسکن مهر را نیز بخش تعاون متقبل شد.

وی ادامه داد: اما بر اساس آنچه که در بخش‌نامه اخیر بدان پرداخته شده است بخش تعاون کشور فقط وظیفه ثبت نام و سازماندهی متقاضیان را بر عهده خواهد داشت.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٥
comment نظرات () لینک

+ تولید پژو 207 از اسفند

قائم مقام ایران خودرو از تولید پژو 207 از اسفند سال 88 در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، سیدجواد دهنادی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تبریز گفت: این خودروی کلاس جدید از فروردین ماه سال آینده به تولید انبوه رسیده و تا نیمه نخست سال 89 وارد بازار می شود.

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٥
comment نظرات () لینک

+ مهمترین عناوین روزنامه های صبح

آفرینش:
معاون سازمان سنجش خبر داد: تاریخ آزمون و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد سال 89 اعلام شد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور؛ مدیران باید مسایل مالی را شفاف انجام دهند
قدرت خرید کارگران کاهش یافت
در سال 87 رقم خورد: بدهی 739 هزار میلیارد تومانی بانک ها به بانک مرکزی
هشدار و تاکید سازمان سنجش در مورد موسسات آموزشی کنکور

اعتماد:
اصلاح طلبان، هفته گذشته پیروز نهایی میدان شدند؛ کارشکنی اصولگرایان در انتخابات خانه احزاب

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢٥
comment نظرات () لینک

+ مشروبات الکلی و دشنام ممنوع، موعظات قرآنی به جای موسیقی پاپ

در «کازان»، پایتخت تاتارستان، یکی از جمهوری‌های روسیه که در آن بیشتر جمعیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند، تاکسی اسلامی آغاز به کار کرد که در آن سیگار نمی‌کشند، دشنام نمی‌دهند و به جای موسیقی به قرآن گوش می‌دهند. 

تابناک

...
ادامه مطلب
نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢۱
comment نظرات () لینک

+ انجمن انفورماتیک ایران کارگاههای آموزشی زیر را برگزار مینماید

انجمن انفورماتیک ایران کارگاههای آموزشی زیر را برگزار مینماید

کارگاه 1 روزه

مدیریت محدوده، زمان و هزینه

Project Scope, Time and Cost Management

28 مهر ماه 1388

کارگاه 2 روزه

C++ دیروز، امروز و فردا

29 و 30 مهر ماه 1388

کارگاه 1 روزه

مدیریت موفق جلسات

How to manage meeting

6 آبان ماه 1388

کارگاه 4 روزه

الگوهای طراحی پیشرفته 

Design Pattern

7،8،14 و 15 آبان ماه 1388

کارگاه 2 روزه

زبان مدلسازی یکپارچه

UML 2.0

20 و 21 آبان ماه 1388

جهت مشاهده بروشورهای هر دوره برروی نام دوره کلیک کرده یا به وبگاه انجمن به آدرس www.ISI.org.ir مراجعه فرمایید

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢۱
comment نظرات () لینک

+ دستور صریح حضرت امام(ره) به مقامات کشور: از همان قدم اول جلوی ورود نظامیان به با

در حالی که برخی گروه های سیاسی با انواع و اقسام توجیهات ، سعی می کنند ورود نظامیان به عرصه سیاست را مجاز و مشروع تلقی کنند ، مروری بر وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره) حاکی از آن است که ایشان بیشترین تاکیدات را در باب منع ورود این قشر به سیاست داشته اند.

تأمل در ادبیات حضرت امام (ره) در بخش مربوط به وصایای ایشان به نظامیان حاکی از آن است که ایشان نه تنها وارد شده به سیاست را برای نظامیان ممنوع کرده اند ، بلکه فراتر از آن ، تاکید داشته اند که این نیروها حتی به این مسائل نزدیک هم نشوند و خود را از بازی های سیاسی دور نگه دارند.

امام(ره) همچنین در وصیت نامه خود صراحتاً "بسیج" را نیز در زمره قوای مسلح آورده و آن را نیز از ورود به سیاست منع کرده اند و جالب اینجاست کسانی که امروز با ادعای پیروی از امام(ره) بسیج را غیرنظامی و مجاز به ورود به سیاست می دانند ،حتی یک بار هم وصیت نامه بنیانگذار جمهوری اسلامی را نخوانده اند!

امام در وصیت نامه خویش ، هشدار می دهند که ورود نظامیان به سیاست باعث "تباهی" است و از مسوولان و مشخصاً از رهبری بعد از خودشان می خواهند که جلوی این کار را از همان قدم اول بگیرند و به نظر نمی رسد ایشان صریح تر و قاطعانه تر از این می توانسته اند در باب منع ورود نظامیان به سیاست بنویسند و وصیت کنند. 

متن کامل بخش مربوط به منع مداخله نظامیان در سیاست در وصیت نامه امام خمینی(ره) چنین است:

« نه تنها وصیت اکید من به قوای مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام ،عدم دخول نظامی در احزاب و گروهها و جبهه ها است به آن عمل نمایند؛ وقوای مسلح مطلقاً ، چه نظامی و انتظامی و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهی وارد نشده و خود را از بازیهای سیاسی دور نگه دارند. 

در این صورت می توانند قدرت نظامی خود را حفظ و از اختلافات درون گروهی مصون باشند. و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند. و چون انقلاب از همه ملت و حفظ آن بر همگان است ،دولت و ملت و شورای دفاع و مجلس شورای اسلامی وظیفه شرعی و میهنی آنان است که اگر قوای مسلح ، چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد،برخلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند عملی انجام دهند یا در احزاب واردشوند که - بی اشکال به تباهی کشیده می شوند - و یا در بازیهای سیاسی واردشوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند. و بر رهبر و شورای رهبری است که باقاطعیت از این امر جلوگیری نماید تا کشور از آسیب در امان باشد.»

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢۱
comment نظرات () لینک

+ رساله حقوق امام سجاد حقوق اعضا 3 - حق زبان

حقوق اعضا 
3- حق زبان . 
و اما حـق اللسان فاکـرامه عـن الخنى و تعویـده على الخیـر و حمله على الادب و اجمامه إلا لموضع الحاجة و المنفعة للدین و الدنیا و اعفائـه عـن الفضـول الشنعة القلیلة الفائدة التى لا یؤمن ضررها مع قلة عائدتها و بعد شاهد العقل و الدلیل علیه و تزین العاقل بعقله حسن سیرته فى لسانه و لا قوة الا بالله العلى العظیم . 
ترجمه : اما حق زبانت بر تو آنست که از فحشا و منکرات دورش نگهداری و به گفتـن کلمات خوب و نافع عادتش دهی و وادارش کنی که با ادب وخوب سخن گوید و از زیاد گفتن و بیخود چرخیدن در دهان منعش نمائی تا سکوت را رعایت کند مگر در جائی که نیاز به تکلم باشد و نفعی برای دنیا و آخرت داشته باشد و نگزاری سخنی که فائده و نفعی ندارد و جز ضرر و زیان حاصلی در آن متصور نیست؛ از دهان تو خارج شــود بعد از آنکه عقل و نقل بر مضر بودن و بد بودن آن دلالت دارد ؛ زیرا که زینت عاقل به عقلش در خوبی گفتار و درست سخن گفتن است و حول و قوه ای نیست مگر به حول و قوه خداوند بزرگ .

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/٢۱
comment نظرات () لینک

+ رساله حقوق امام سجاد 2 حق انسان برخودش

2-. حق انسان برخودش 
 و اما حق نفسک علیک فأن تستوفیها فى طاعـة الله ؛ فتـؤدى الى لسانـک حقـه و الى سمعک حقه و الى بصرک حقه و الى یدک حقها و الـى رجلک حقهـا و الى بطنـک حقه و الى فرجک حقه و تستعین بالله على ذلک . 
ترجمه : اما حق خودت بر خودت آنست که از تمام قوه و نیروی خدادادیت ؛ استفـاده کنی و خودت را در مسیر طاعت خداوند قرار دهی ؛ پس ادا نمائی حق زبانت را و حـق گوشت را وحق چشمت را و حق دستت را وحق پایت را و حق شکمت را و حق عورتت را و در ادای این حقوق از خدا کمک بخواهی و به او اتکاء کنی .

نویسنده : علیرضا ; ساعت ٥:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱٩
comment نظرات () لینک

+ جمله روز

پروردگارا به من آرامشی عطا فرما تا آنچه را که نمی توانم تغییر دهم، بپذیرم 

 

و شهامتی که آنچه را که می توانم، تغییر دهم  

و بینشی که تفاوت این دو را بدانم ...

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱٦
تگ ها: جمله روز
comment نظرات () لینک

+ رساله حقوق امام سجاد 1 . حق خداوند

 فاما حق الله الاکبر فانک تعبده لا تشرک به شیئا ؛ فـاذا فعلت ذلک باخلاص جعــل لک على نفسه ان یکفیک امر الدنیا و الاخرة و یحفظ لک ما تحب منها .


ترجمه : پس حق خداوند که بزرگترین حـق است ؛ بر گردن تو آنست که فقط بنده او باشی و در عبادت و بندگی شرک نورزی ؛ پس وقتی که چنین بودی و بنده مخلص او شدی ؛ خداوند نیز بر خود واجب میکند که دنیا و آخرت ترا کفایت نموده و آنچه را که از دنیا و آخرت دوست میداری برای تو حفظ نماید

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱٤
comment نظرات () لینک

+ طراحی بر پایة تجربة کاربر

 گروه تخصصی مدیریت پروژه انجمن انفورماتیک ایران برگزار می‌کند:
 
طراحی بر پایة تجربة کاربر

User Experience Design 
  
سخنران: آقای علیرضا نیکوکار
 
  زمان: سه‌شنبه، 21/07/1388 ساعت 16:30 بعدازظهر

  مکان: آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران

  خیابان حافظ شمالی- نبش زرتشت

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۳:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱٤
comment نظرات () لینک

+ انجمن انفورماتیک

انجمن انفورماتیک ایران برگزار می‌کند:

 

کارگاه آموزشی دو روزة C++ :دیروز، امروز، فردا

 

مدرس: آقای مهندس سعید امراللهی بیوکی

 

زمان: 29 و 30 مهرماه 1388، از ساعت8:30 صبح تا ساعت 16:30 بعد از ظهر

 

مکان: خیابان طالقانی، ‌میدان فلسطین، جنب سینما فلسطین، ابتدای خیابان مظفر، مرکز فرهنگی و آموزشی رشد

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ رساله حقوق امام سجاد(ع)

سلام به دوستان گل

من از وقتی که تصمیم گرفتم وبلاگ ایجاد کنم دنبال این بودم که چه عنوانی براش انتخاب کنم و توش چی بنویسم تا هم یه کاری برای خودم و دیگران انجام داده باشم

 

خوب عنوان که واضحه , پیش خودم گفتم بهترین کار تو این زمونه که هر کی دنبال اینه که کار خودشو ردیف کنه و به سر و سامان برسونه از مسائل سیاسی بگیر تا مسائل داخلی خونواده ها بهترین کار اینه که بیایم ببینیم نسبت به خدا , خودمون , اطرافیانمون و همین طور امام زمانمون چه وظایف و حقوقی به گردن داریم . زیادی حرف نمی زنم فقط بهتون این نوید و میدم که انشاالله بی حرف پیش از کتاب رساله حقوق امام سجاد (ع) هر روز یه نکته در مورد حقوق و وظایفمون نسبت به همه یه چیزی بنویسم

نویسنده : علیرضا ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱۳
تگ ها: امام زمان
comment نظرات () لینک

+ سلام

سلام به دوستان گلی که ما رو می بینن
من این وبلاگ و فقط و فقط به خاطر درخواستای شما ایجاد کردم
امیدوام خودتونم کمک کنید تا ردیف شه
فعلا یا حق

نویسنده : پرشین بلاگ ; ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٧/۱٢
تگ ها:
comment نظرات () لینک