حمله دوباره نماینده مجلس هلند به مقدسات اسلام و قرآن کریم

به گزارش خبرگزاری فارس، این نماینده اسلام ستیز مجلس هلند که سابقه‌ای تاریک در مخالفت با مسلمانان دارد در این سخنرانی که تحت تدابیر امنیتی شدید و با حضور عده زیادی از معترضین برگزار ‌شد، گفت: هر جا اسلام ریشه بگیرد آزادی بیان می‌میرد. 
این سخنرانی توسط گروه دانشجویی جدیدی با نام هدف دانشگاه تمپل که توسط دیوید هورویتز از مرکز آزادی کالیفرنیا ایجاد شده است تشکیل شد. سخنان وایلدرز با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد به ویژه زمانی که بیان کرد: فرهنگ غربی ما بسیار بهتر از فرهنگ اسلامی است و ما باید از آن دفاع کنیم. 
وی به انتقاد از قطعنامه مورد حمایت آمریکا، مصر و شورای حقوق بشر سازمان ملل در ماه قبل پرداخت که هر گونه حمله‌ای به مذاهب را محکوم می‌کرد ضمن اینکه حق آزادی بیان را یک حق اساسی می‌دانست. 
به نوشته آسوشیتدپرس وی همچنین به انتقاد از سیاست‌های باراک اوباما در نشان دادن روی باز به جهان اسلام پرداخت و اظهار داشت: چنین دلجویی‌هایی آغاز یک پایان است. 
وی در جمع اعضای این گروه گفت: اگر گسترش اسلام در جهان غرب همچنان ادامه یابد شما در پایان قانون اساسی خود را هم از دست خواهید داد. به پا خیزید و دفاع کنید. 
وی همچنین به موضوع همیشگی سخنانش باز هم اشاره کرد و ضمن اینکه خواستار جلوگیری از مهاجرت مسلمانان به غرب شد قرآن کریم را کتابی شیطانی خواند که خشونت و انتقام‌جویی را ترویج می‌کند. 
جلسه پرسش و پاسخ پس از این سخنرانی با فریادهای اعتراض آمیز و به استهزا گرفتن والدرز توسط مخالفان همراه شد که در نتیجه این برنامه لغو شده و محافظان به سرعت وایلدرز را از محل سخنرانی خارج کردند. 
قبل از سخنرانی وی در دانشگاه تمپل فیلم اهانت آمیز وی با نام فتنه هم به نمایش در آمد. 
مقام‌های بریتانیایی که یک بار به دلیل نگرانی از بروز خشونت از ورود وایلدرز به بریتانیا ممانعت کرده بودند با شکایت وایلدرز از دولت بریتانیا روبرو شدند. وی روز جمعه برای سخنرانی در دانشگاه تمپل فلوریدا در پنسیلوانیای آمریکا وارد این کشور شد. 
وی قرار است چهارشنبه آینده نیز در دانشگاه کلمبیای نیویورک سخنرانی کند.

/ 0 نظر / 15 بازدید