مشروبات الکلی و دشنام ممنوع، موعظات قرآنی به جای موسیقی پاپ

به گزارش خبرنگار «تابناک»، رئیس این شبکه جدید تاکسیرانی، در گفت‌وگویی با رسانه‌های روسی توضیح داده است: ایده ایجاد چنین شبکه تاکسیرانی در پایان ماه مبارک رمضان پدیدار شد. اختلاف اصلی تاکسیرانی ما با دیگر تاکسی‌های موجود در این است که رانندگان ما مسلمان هستند؛ آنها سیگار نمی‌کشند، مشروبات الکلی نمی‌نوشند و دشنام نمی‌دهند. همچنین به هنگام حرکت در شهر در خودرو به جای موسیقی پاپ، موعظاتی از قرآن به زبان روسی پخش می‌شود که آن را نه تنها تاتارها و که دیگر مسلمانان هم می‌فهمند.

این شبکه تاکسیرانی که «حبیب» نام دارد، هم‌اکنون 25 خودرو دارد و به تلفن مشتریان دختران مسلمان پاسخ می‌دهد که هم به زبان تاتاری و هم روسی صحبت می‌کنند.

«کانیایف» افزود: هر فردی بدون در نظر داشتن تعلقات دینی و قومی خود، می‌تواند تاکسی ما را سفارش دهد و معمولاً مردم با علاقه‌ای بسیار به موعظات در تاکسی ما گوش می‌دهند. اگر در حین حرکت، مشتری ما بخواهد سیگار بکشد، او می‌تواند از ماشین بیرون رود و سیگار بکشد، راننده ما منتظر او خواهد شد.

به گفته «الکسی کانیایف»، رئیس این شبکه جدید تاکسیرانی، یکی از شرایط مشتریان این است که نمی‌توانند با خود سگ و یا خوک سوار ماشین کنند. 
وی در عین حال افزود: بر پایه دین اسلام، مالک این تاکسی، سالانه 10% از سود خود ـ یا همان زکات ـ را برای مصارف خیریه می‌دهد.

/ 0 نظر / 17 بازدید